Prozkoumal jsi všechno?

Už jsi četl náš blog?

Buď v obraze!

Měj pravidelné fresh info o akcích, kurzech, slevách, soutěžích, článcích a mnohem víc.

Souhlasím se zpracováním údajů pro účely unikátních e-mailů a novinek XA.

Náš nejžhavější zážitek

Skalní lezení

Druh
Kurz
Nejbližší termíny
20.07.2024 - Komplexní kurz

21.09.2024 - Komplexní kurz
Cena
od 1097 Kč
Obecné místo
Morava - skála Godula, Valova skála, Moravský kras, atd.

Komplexní kurz

Myslíš to s lezením vážně. To i my. Tady se z tebe stane profík!
1 den

2497 Kč
Vyber termín
Skalni Lezeni 3

Láká tě lezení, kontakt s přírodou nebo hledáš způsob, jak se naučit překonávat strach? Lezení ve skalách je dokonalou formou, jak tohle všechno skloubit. A hned po chůzi a běhu je to pro člověka nejpřirozenější pohyb. Takže neznáme důvod, proč váhat!

Není nic krásnějšího, než stanout na vrcholu kolmé skály po dech beroucím boji člověka s přírodou a vědět, že těch 40 metrů máš za sebou jen díky svým vlastním schopnostem… Pokud chceš tenhle pocit zažít, přihlaš se do kurzu skalního lezení. Osvojíš si pohyb po skále, jištění, slaňování, vše bezpečně pod dohledem certifikovaného instruktora. 

Nezbytné předpoklady jsou dobrý zdravotní stav a odpovídající fyzická zdatnost. Se vším ostatním ti pomůžeme.

Jedná se o základní kurz, po kterém budeš znát absolutně nezbytné dovednosti k provozování skalního lezení. Kurz je určen pro ty, kteří s lezením začínají nebo pro mírně pokročilé lezce, kteří chtějí pilovat základy pod dohledem zkušeného instruktora. Kurz má za cíl vychovávat samostatné lezce, kteří mají dostatečně rozvinuté dovednosti a perfektně zvládnutou metodiku.

Tento sport je absolutně bezpečný, pokud dodržuješ pár základních pravidel. Nezbytné předpoklady každého z účastníků však jsou dobrý zdravotní stav a odpovídající fyzická zdatnost. Se vším ostatním ti pomůžeme.


Komplexní kurz

Lezeni 7

Jestli to myslíš s lezením vážně a chceš se naučit vše, co k volnému sportovnímu lezení potřebuješ, tohle je kurz pro tebe.

 • Teorie a praxe sportovního a klasického lezení
 • Seznámení s lezeckým vybavením
 • Uzlování a uzly
 • Bezpečný pohyb pod skalou a na skále
 • Metodika, taktika a technika lezení prvolezce
 • Metodika, taktika a technika lezení druholezce
 • Metodika jištění prvolezce a druholezce
 • Technika pádů a jejich procvičování
 • Pohyb po laně
 • Slaňování
 • Bouldering
 • Základy horolezectví
 • Jak vybrat správné vybavení

Kurz nám zabere mezi 6 až 8 hodinami a lze jej rozdělit do dvou učebních bloků.

Seznamovací kurz

Lezeni 12

Seznamovací kurz Je pro tebe, pokud chceš lezení poznat, udělat si na něj názor a zjistit, jestli je to sport, ve kterém chceš pokračovat. V kurzu se do hloubky podíváme na:

 • Teorie sportovního a klasického lezení
 • Seznámení s lezeckým vybavením
 • Bezpečnost pod skalou a na skále, komunikace
 • Metodika jištění druholezce
 • Metodika, taktika a technika lezení druholezce
 • Základy slaňování
 • Lezení lehkých sportovních cest
 • Teorie pádů


Kurz nám zabere 3 - 4 hodiny.

Individuální lekce

Lezeni 2

Výš, jen výš! Tam já mířím! Pokud se chceš zlepšit v lezení, tak jsi tu správně. O to tady jde především.


Hledáš způsob, jak si zlepšit lezeckou techniku, chceš se naučit správně padat nebo tě zajímají lanové techniky? Ať už ti jde jen o tvoji lezeckou dovednost nebo chceš protrénovat a možná se naučit metodiku práce s lanem, jištěním, slaňováním nebo záchranu na laně, tyto lekce jsou přesně pro tebe. Podle tvých schopností vymyslíme individuální program přesně na míru a společně budeme sledovat, jak tě tenhle sport žene dopředu.


Img 20230408 135329

Proč Kurz Lezení právě s Xtreme Adventures?

Individuální přístup pro všechny

Kurzy přesně na míru tvým dovednostem. Ať už jsi začátečník nebo pokročilý lezec, naši expertní instruktoři ti pomohou zdokonalit všechny techniky a překonat hranice. Každý kurz je pečlivě strukturován tak, aby odpovídal individuálním potřebám a cílům.

Exkluzivní Metody a Techniky

Naše kurzy nabízejí jedinečné metody výuky, které nejsou běžně k dispozici v ostatních lezeckých centrech. Zahrnují inovativní techniky jako je 'Bouldering' a 'Technika pádů', což ti umožní rychleji se učit a zlepšovat.

Bezpečnost a Profesionalita

Bezpečnost je naší nejvyšším prioritou. Všechny naše kurzy jsou vedeny certifikovanými instruktory s bohatými zkušenostmi. Garantujeme, že všechny lezecké techniky jsou předávány s nejvyšší úrovní pozornosti tak, abychom zajistili maximální bezpečnost, metodiku a správné postupy odzkoušené léty praxe.

Komplexní Zkušenost

Nejenže se naučíš lezení, ale také obdržíš komplexní poradenství o správné výbavě, technikách dýchání, a strategiích pro maximalizaci tvé lezecké výkonnosti. A to i po skončení kurzu. Můžeš se kdykoliv na cokoliv doptat. Naše kurzy jsou více než jen lezecké hodiny. Jsou to komplexní zážitky, které rozšíří všechny obzory.

Jedinečná Komunita

Připoj se k naší komunitě nadšenců pro lezení. Kurzy a naše lezecké akce nabízejí skvělou příležitost setkat se s lidmi se stejnými zájmy a k tvorbě nových přátelství. Naše společné akce a setkání jsou skvělým způsobem, jak zůstat spojen s lezeckou komunitou.

Mám za sebou několik akcí, které můžu doporučit. Kurz lezení na skalách. Byla jsem absolutní začátečník a dneska už umím natáhnout cestu, jistit druhého i slaňovat. Přístup instruktora Dana byl velmi profesionální, vše pečlivě vysvětlil, celou dobu kurzu dbal na moji bezpečnost a velmi snadno rozpustil moje obavy z pádu. Dostala jsem přesně to, co jsem od kurzu základního lezení čekala.

Veronika, Havířov

Dalo by se říct, že právě díky kurzům Xtreme Adventures jsem začala milovat outdoor i indoor lezení tak moc. Fakt jsem byla nadšená z každého pokroku, který jsem na sobě během lekcí pozorovala. Profesionální vedení, příjemná atmoška, skvělé vychytávky, které toho ulehčí potom na stěně mnoho ... no zkrátka paráda. Z každou lekcí jsem byla ohromně spokojená. Všem svým známým doporučuju jen a jen Xtreme adventures a nejen pro lekce lezení, ale i mnoho dalšího⛰🌊🛶

Vendula, Halenkov

Díky podpoře ostatních lezců, kteří byli na kurzu se mnou, jsem se odhodlala a zkusila to. Každý, i když nejistý, krok mě naplňoval pýchou, že jsem překonala sama sebe. S třesoucími se koleny a s úsměvem na rtech jsem vyšplhala až k vytyčenému cíli. Nebyl vysoko, ale já měla pocit, že jsem zdolala Annapurnu. A když jsem se vrátila obrazně i doslova nohama na zem, bylo mi jasné, že tohle chci zažívat znova a znova. Vidět tu krásu kolem z úplně jiné perspektivy, cítit ten pocit naprosté euforie a splynutí s přírodou. Nečekala jsem, že lezení mi přinese tyto pocity.

Dominika, Vsetín

Po absolvování našich kurzů budeš znát nezbytné techniky a taktiky pro vlastní lezení. Pak to bude jen na tobě. Kam se vydáš příště?


Pozor: může se stát, že tomuhle sportu propadneš a stane se nezbytnou součástí tvého života. Těšíme se na tebe v akci.


Jak prožila kurz lezení jedna z našich studentek si můžeš přečíst na blogu.

Pokud tě více zajímá lezení na umělé stěně, tenhle kurz je tady pro tebe!

Na prvním místě je pro nás bezpečnost a důraz klademe na správné návyky a metodiku. To vše tě bezpečně naučíme tak, aby jsi si příště troufl na skalní stěnu i bez nás.


Jakmile dokončíš objednávku, dorazí ti potvrzovací email. To znamená, že s tebou počítáme! V případě, že se jedná o objednávku bez termínu, ozvi se a navrhni vlastní termín. V opačném případě se ozveme my a najdeme termín, který nejvíc vyhovuje jak tobě, tak našim lektorům a instruktorům. Domluvíme se na podrobnostech a detailech a pak už se uvidíme v akci!

Je v ceně:

 • Zapůjčení lezeckého vybavení
 • Zkušený instruktor
 • Certifikát o absolvování kurzu


Není v ceně:

 • Doprava na místo


Komplexní kurz

Myslíš to s lezením vážně. To i my. Tady se z tebe stane profík!
1 den

2497 Kč
Vyber termín

Seznamovací kurz

Zjisti, jestli je lezení sport pro tebe!

3 - 4 hodiny

1797 Kč
Vyber termín

Individuální lekce

Zdolávej skály cesty jako Adam Ondra.
Zapracuj na svých lanových technikách!

1097 Kč
Vyber termín
Zavolejte nám!