Prozkoumal jsi všechno?

Už jsi četl náš blog?

Buď v obraze!

Měj pravidelné fresh info o akcích, kurzech, slevách, soutěžích, článcích a mnohem víc.

Souhlasím se zpracováním údajů pro účely unikátních e-mailů a novinek XA.

Náš nejžhavější zážitek

Sjezd řeky Soča a Koritnica

Druh
Zážitek
Nejbližší termíny
Dle domluvy
Cena
od 7297 Kč
Obecné místo
Slovinsko - Bovec

Soča a Koritnica

7297 Kč
nebo

zaplať zálohu 3000 Kč


Vyber termín
Img 2444

Soča je Slovinská řeka, která je vodáky považovaná za perlu mezi evropskými řekami. Čistá, modrozelená, klidná i divoká, taková je Soča. Prostě řeka, která nejde přehlédnout a určitě na ni už nikdy nezapomeneš. To garantujeme. Její křišťálová, až safírová barva je kouzelná a jakoby vytržena z nejkrásnější pohádky. Věřte, že ji nepřehlédnete. Její modrozelené zbarvení způsobuje to, že pramení a protéká Julskými Alpami, které jsou tvořeny převážně vápencem který se ve formě uhličitanu vápenatého rozpouští do vodního toku. Když se k tomu přidá i specifický lom světla a kontrast s bílými vápencovými naplaveninami, kouzlo je na světě. Proto se říká, že Soča má mnoho tváří a to i díky rozkolísanému průtoku. Mírnou a klidnou hladinu střídají dech beroucí kaskády a peřeje.


Tohle bude tvé dobrodružství! Instruktoři jsou tu od toho, aby zajistili bezpečnost a jistý průběh zážitku. Tempo ale určuješ ty. Naučíš se, jak bezpečně ovládat loď, zjistíš něco o teorii tohoto famózního sportu, pohoupeš se v divokých vlnách a pokud budeš šikovný, tak možná ani nespadneš do vody. To se ale ochudíš o velkou část zážitku.

A protože jsme vodáci, spíme ve vlastních stanech nebo ve vanu, stravujeme se z vlastních zásob, ale nevadí nám využívat místní obchod nebo restauraci. Přece jen, to k vodě patří. A k té divoké obzvlášť. Určitá míra nepohodlí vykoupená úžasnými zážitky a výhledy na řeku vyrývající koryto navzdory horským velikánům. A pokud za sebou ještě nemáš vodácký křest, tak se na něj připrav, protože s námi jej zažiješ! V případě potřeby zapůjčíme za příplatek stany.

Řeky sjíždímě na nafukovacích gumových kánoích zn. RIO, Yukon nebo Baraka pro dvě osoby. Vzhledem k tomu, že posádku tvoří dva lidi, doporučujeme vzít s sebou parťáka nebo dítě starší 15 let. Pokud jsi sám, ničemu to nevadí, parťák se vždycky najde. Nezbytné předpoklady každého z účastníků však jsou dobrý zdravotní stav a odpovídající fyzická zdatnost. Se vším ostatním ti pomůžeme.

Doprava na místo je, stejně jako logistika na řece řešena vlastními vozy. Organizujeme spolujízdy účastníků tak, aby byla doprava co nejefektivnější. Díky tomu pochytíš leccos z organizace dopravy pro tvé následné vodácké cesty.

Soča a Koritnica

Web Soca

Prodloužený víkend víkend na Soči. Co víc si může vodácké srdce přát? Tři dny plné adrenalinu, přátelství a důvěry na vlnách nejprůzračnější řeky Evropy.


Den 0:

Na akci vyrážíme den předem cca v 16:00. V tomto případě budeme na místě kolem 2:00. Druhá varianta je odjezd cca ve 00:00 ráno tak, abychom se nejpozději v 8:30 potkali v kempu.

Den 1:

Začneme pomalu – mini kurzem pádlování pod vesnicí Kobarid. Jedná se o lehčí úsek Soči v obtížnosti WW I-II. Celková délka sjížděného úseku bude tento den 15 km. Seznámíme s řekou, potrénujeme základní záběry, nájezdy a výjezdy z proudu a taky jízdu ve skupině a vodní záchranu. Jakmile skončíme na vodě, projdeme jedním z nejznámějších Slovinských kaňonů a absolvujeme canyoning Sušec. Tady si najde to své každý milovník adrenalinu.

Den 2:

Dnes nasedneme v kempu a sjedeme 13 km dlouhý úsek Soči v obtížnosti WW I - III. Na tomto úseku budeme proplouvat překrásnými údolími v podhůří Julských Alp, které nabídnou nezapomenutelné scenérie. Vysedneme na Srpenica 1. Zkušené a sehrané posádky poté mohou sjet cca 7 Km dlouhý a technicky náročný úsek obtížnosti WW III - IV až na vysedačku Trnovo 1. Po vysednutí z lodí a sbalení materiálu podnikneme výlet k Izvir Soči (pramen řeky Soča) a jejím korytům. Tyto turisticky hojně navštěvované destinace vyčarují úsměv na tváři každému milovníkovi divokých výhledů.

Den 3:

Splutí řeky Koritnica, o které mnozí říkají, že je lepší než Soča. Proč? Protože nabízí dech beroucí Koryta a kaňony, které v nejužších místech dosahují pouhého jednoho metru šířky. Tohle bude zlatý hřeb celé akce.

Později návrat domů.

Mrkni na video ze Soči, ať víš co tě čeká a na co se můžeš těšit.


Pozor! Tento zážitek je uzpůsoben tak, aby byl vhodný i pro začátečníky a mírně pokročilé (vyjma posledního úseku řeky). Nicméně vodácké zkušenosti z jednoduchých divokých řek typu Salza jsou více než důležité.


Jestli teď tvé vodácké srdce zaplesalo a žene tě k sjezdům rychlejší vody, než je na našich řekách, na nic nečekej. Tohle bude nezapomenutelná zkušenost. AHOJ!

Nejčastěji kladené otázky

Jak je zajištěno ubytování?

 • Ubytování je ve vlastních stanech nebo v autě, nicméně je možné dokoupit komfortnější ubytování jako jsou chatky nebo jurta, a to v prvním kroku objednávky.

Jak je řešena doprava?

 • Doprava na místo a logistika na řece je řešena vlastními vozy. Organizujeme spolujízdy účastníků, abychom pomohli se na místo dostat i těm, kteří nemají vlastní vozidlo. Instruktoři taky obvykle mívají místo v autech.

Jak je to s jídlem?

 • Kromě posledního dne se budeme každý den zastavovat v obchodech. Je proto dobré mít základní jídlo s sebou a v obchodech na místě dokupovat to, co chybí.

Je nutné mít vlastní vybavení?

 • Ne. Vše zapůjčíme. Součástí zápůjčky jsou lodě, pádla, helma, neopren, záchranná vesta, vodácká bunda, házečky. V případě zájmu je možné zapůjčit nadstandartní vybavení jako jsou neoprenové ponožky nebo kempovací vybavení. To můžeš dokoupit v prvním kroku objednávky.

Učíš se na kajaku a máš alespoň základní vybavení, ale nemáš partu, se kterou jet? Přidej se k nám. Pomůžeme ti zlepšit jak jízdu, pádlování, tak i eskymování.

Pokud si ale na náročné řece nevěříš nebo chceš nasbírat zkušenosti a získat důvěru v sám sebe, zkus naše vodácké výcvikové kurzy.


V případě, že máš skupinu alespoň o 10 lidech, napiš nám na přímo a my zrealizujeme termín jen pro tvoji skupinu.


Jakmile dokončíš objednávku, dorazí ti potvrzovací email. To znamená, že s tebou počítáme! V případě, že se jedná o objednávku bez termínu, ozvi se a navrhni vlastní termín. V opačném případě se ozveme my a najdeme termín, který nejvíc vyhovuje jak tobě, tak našim lektorům a instruktorům. Domluvíme se na podrobnostech a detailech a pak už se uvidíme v akci!


Byl jsem s touto cestovkou již na několikáté výpravě. Je znát velice osobitý přístup, který se projevuje na výsledných zážitcích. Mohu jen doporučit

Adam, Brno

Wow i highly recommend this trip it wos so good 3 days of crasy activity. And the river wos not so easy but not so dangerous feeling safe all the time but had also fun all the time. Best guided trip I HAVE EVER BEEN ON...... thanks Dan and Tom you guys are great guides and thank also for all the fun people that went whith me i had a blast and i definitely will come back 🚣💦👌

David, Island

Jeden z nejlepších víkendů tohoto léta. Sešli jsme se totiž fakt skvělá parta, příroda byla nádherná a počasí nám přálo. Na divoké vodě jsem byla podruhé, ale instruktor Česňa vše skvěle vysvětlil, ukazoval jak číst vodu, naučil nás zachraňovat tonoucího. Moc se mi líbilo, že to nebylo jen o tom zažít ten adrenalin (a že skok z 5metrového můstku byl obrovským adrenalinem), ale že jsem se díky těm třem dnům hodně naučila. Stojí za to zažít.

Veronika, Havířov

Je v ceně:

 • Zkušení instruktoři po celou dobu sjezdu řek
 • Zapůjčení lodí a lodního vybavení
 • Zapůjčení neoprenů
 • Poplatky za splutí řek
 • Poplatky za camp


Není v ceně:

 • Doprava na místo
 • Stravování
 • Obuv do lodi
 • Kempovací vybavení a další vybavení, které lze zapůjčit v naší půjčovně


Soča a Koritnica

7297 Kč
nebo

zaplať zálohu 3000 Kč


Vyber termín
Zavolejte nám!